Deloitte Cyber Risk er Nordens største leverandør af cyberydelser, der hver dag hjælper store virksomheder, organisationer og myndigheder med at beskytte sig selv og deres data mod ondsindede hackere og it-kriminelle samt efterleve national og international lovgivningen på området.

Vores 150 cyber-specialister i Norden står skulder ved skulder med 7000 kolleger på globalt plan, der med kort varsel kan blive fløjet ind og løfte selv de mest komplicerede opgaver. Vi kan derfor med rette sige, at vi både globalt, regionalt og lokalt kan levere enestående cyberydelser. Blandt andet inden for:

• Risikovurderinger, tests og overvågning
• Incident Response
• Red Team Operations
• Relevant træning og uddannelse inden for cyber
• DPO-services
• GDPR-services

Antallet af hackerangreb og anden it-kriminalitet er i de senere år eksploderet, og enhver virksomhed og organisation skal kunne levere et resolut modsvar. For der er meget på spil: Image, kunder, omsætning, forretningshemmeligheder og store bødestraffe. Deloitte Cyber Risk kan tilbyde direktioner og bestyrelser det fornødne partnerskab, der kan give hackere og kriminelle kamp til stregen.

 

 

Cyber Risk

Thomas Brun

Partner
Tlf.: +45 30 93 65 71
E-mail: tbrun@deloitte.dk

Kim Schlyter

Partner
Tlf.: +45 30 93 44 92
E-mail: kschlyter@deloitte.dk

Morten Efferbach

Partner
Tlf.: +45 40 73 90 20
E-mail: mefferbach@deloitte.dk

Jesper Helbrandt

Partner
Tlf.: +45 40 13 00 00
E-mail: jhelbrandt@deloitte.dk

Ole Haugaard Madsen

Partner
Tlf.: +45 30 93 85 36
E-mail: omadsen@deloitte.dk

Niels Trads Pedersen

Partner
Tlf.: +45 30 93 85 35
E-mail: nielpedersen@deloitte.dk

Lars Syberg

Partner
Tlf.: +45 30 93 41 34
E-mail: lsyberg@deloitte.dk

Gorm Christiansen

Director
Tlf.: +45 30 93 47 57
E-mail: gormchr@deloitte.dk